logo
ul. Piwna 35/37

00-265 WARSZAWA

tel. +48 22 831 18 73


XXIII Aukcja

Aukcja zakończona
Aukcja zakończona
autor/wytwórnia tytuł w opisie kategoria
Nr kat.
Nr kat
Tytuł
title
Autor/Wytwórnia
artist/factory
Technika
technique
Wymiary
measurements
Cena wywoławcza
Starting bid
Cena uzyskana
Hammer price
1Archiwum 1960-1975 Magdalena ABAKANOWICZ
abakan135 x 88 cm
100000.00 PLN 
(30303,03USD, 22222,22EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
2Z cyklu „Isia córka Anny” Maria Ewa ANDRYSZCZAK
technika własna20 x 20 x 20 cm
2500.00 PLN 
(757,58USD, 555,56EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
3Akt Gleb FRANKO
olej, płótno120 x 130 cm
2500.00 PLN 
(757,58USD, 555,56EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
4Dworek Aleksander FRANKO
akwarela45 x 60 cm
800.00 PLN 
(242,42USD, 177,78EUR)
800.00 PLN 
(242,42USD, 177,78EUR)
5Róże Aleksander FRANKO
akwarela45 x 60 cm
800.00 PLN 
(242,42USD, 177,78EUR)
800.00 PLN 
(242,42USD, 177,78EUR)
6Konie/Ganges 1994Justyna JASZCZEWSKA
sucha pastel70 x 100 cm
1500.00 PLN 
(454,55USD, 333,33EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
7Konie/Kętrzyn 2009 Justyna JASZCZEWSKA
sucha pastel70 x 100 cm
1500.00 PLN 
(454,55USD, 333,33EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
8Konie 1, Michałów 2005 Justyna JASZCZEWSKA
rysunek15 x 21 cm
150.00 PLN 
(45,45USD, 33,33EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
9Konie 2, Michałów 2005 Justyna JASZCZEWSKA
rysunek15 x 21 cm
150.00 PLN 
(45,45USD, 33,33EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
10Koń 1, Michałów 2005 Justyna JASZCZEWSKA
rysunek tuszem15 x 21 cm
150.00 PLN 
(45,45USD, 33,33EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
11Koń 2, Bogusławie 2006 Justyna JASZCZEWSKA
rysunek tuszem15 x 21 cm
150.00 PLN 
(45,45USD, 33,33EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
12Koń 3, Michałów 2005 Justyna JASZCZEWSKA
rysunek tuszem15 x 21 cm
150.00 PLN 
(45,45USD, 33,33EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
13Koń 4, Bogusławie 2007 Justyna JASZCZEWSKA
rysunek tuszem15 x 21 cm
150.00 PLN 
(45,45USD, 33,33EUR)
150.00 PLN 
(45,45USD, 33,33EUR)
14Koń 5, Bogusławie 2007 Justyna JASZCZEWSKA
rysunek tuszem15 x 21 cm
150.00 PLN 
(45,45USD, 33,33EUR)
150.00 PLN 
(45,45USD, 33,33EUR)
15Koń 6, Bogusławie 2005Justyna JASZCZEWSKA
rysunek15 x 21 cm
150.00 PLN 
(45,45USD, 33,33EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
16Koń 7, Bogusławie 2007Justyna JASZCZEWSKA
rysunek15 x 21 cm
150.00 PLN 
(45,45USD, 33,33EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
17Nowy rozkład jazdy Jarosław LUSTYCH
technika własna35 x 34 cm
400.00 PLN 
(121,21USD, 88,89EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
18Bez tytułu Jarosław LUSTYCH
technika własna35 x 34 cm
400.00 PLN 
(121,21USD, 88,89EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
19Ziemia 2000Iwona STYPUŁKOWSKA
olej, płótno150 x 120 cm
2000.00 PLN 
(606,06USD, 444,44EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
20Talerz dekoracyjny z kompozycją według Rembrandta
DELFT De Porceleyne Fles
fajans malowany podszkliwnie kobaltemśrednica 42 cm, wysokość 7 cm
2000.00 PLN 
(606,06USD, 444,44EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
21Portret Steffena Augustyna*, 1942Wlastimil HOFMAN
olej, płyta46 x 38 cm
3500.00 PLN 
(1060,61USD, 777,78EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
22Portret Steffena Augustyna*, 1941Wlastimil HOFMAN
olej, płyta29,5 x 26 cm
3500.00 PLN 
(1060,61USD, 777,78EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
23Herb Konsulatu Brytyjskiego w Gdyni, przed 1939
emalia na blasze stalowej122 x 90 cm
15000.00 PLN 
(4545,45USD, 3333,33EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
24Kościół Św. Katarzyny w GdańskuHenryk DIETRICH
olej, deska40 x 30 cm
1500.00 PLN 
(454,55USD, 333,33EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
25Widok katedry w BydgoszczyWładysław FRYDRYCH
akwarela, tektura40,5 x 31 cm
1500.00 PLN 
(454,55USD, 333,33EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
26Pejzaż morski z łódką i chmurami „Cisza na morzu” Otto Edward BORZEMSKI
olej, płótno50 x 66 cm
3000.00 PLN 
(909,09USD, 666,67EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
27Widok na stawTeodor ZIOMEK
olej, płótno64 x 46,5 cm
2000.00 PLN 
(606,06USD, 444,44EUR)
2000.00 PLN 
(606,06USD, 444,44EUR)
28Na moście, 1929 Ludwik LESZKO
olej, sklejka73 x 100 cm
7000.00 PLN 
(2121,21USD, 1555,56EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
29Wawel, 1928 Stanisław PACIOREK
olej, tektura50 x 33 cm
2500.00 PLN 
(757,58USD, 555,56EUR)
2500.00 PLN 
(757,58USD, 555,56EUR)
30Pejzaż nadwiślański Edward KOKOSZKO
olej, płótno39 x 56 cm
3500.00 PLN 
(1060,61USD, 777,78EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
31PejzażTymon NIESIOŁOWSKI
akwarela, papier33 x 44 cm
4500.00 PLN 
(1363,64USD, 1000,00EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
32San pod Krasiczynem Zygmunt ROZWADOWSKI
olej, płótno40,5 x 50 cm
8000.00 PLN 
(2424,24USD, 1777,78EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
33Widok na cerkiew Maria WODZICKA
olej, płótno58 x 77 cm
6000.00 PLN 
(1818,18USD, 1333,33EUR)
6000.00 PLN 
(1818,18USD, 1333,33EUR)
34Kwietny ogródJan TALAGA
olej, tektura21,5 x 17,5 cm
2000.00 PLN 
(606,06USD, 444,44EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
35Kwiaty Zofia DZIURZYŃSKA-ROSIŃSKA
olej, tektura37,5 x 29,5 cm
1500.00 PLN 
(454,55USD, 333,33EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
36Widok na kościół z kwitnącym sademMichalina KRZYŻANOWSKA
olej, tektura33 x 37 cm
2500.00 PLN 
(757,58USD, 555,56EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
37Ruiny kościoła pod wezwaniem Św. Aleksandra na Placu Trzech Krzyży w Warszawie, około 1945 Michalina KRZYŻANOWSKA
olej, płyta30,5 x 42,5 cm
2500.00 PLN 
(757,58USD, 555,56EUR)
3000.00 PLN 
(909,09USD, 666,67EUR)
38Kościół pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny na Nowym Mieście w WarszawieTadeusz CIEŚLEWSKI (ojciec)
akwarela, papier27 x 18,5 cm świetle passe-partout
2000.00 PLN 
(606,06USD, 444,44EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
39Widok na Rynek Starego Miasta w Warszawie od ulicy Nowomiejskiej, 1935 Witold Tadeusz MARS
olej, płótno28 x 45 cm
3500.00 PLN 
(1060,61USD, 777,78EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
40Portret chłopcaLeon LEWKOWICZ
olej, płótno25 x 18,5 cm
5000.00 PLN 
(1515,15USD, 1111,11EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
41Portret Hani z kwiatamiJanina HERGET
olej, płótno55 x 46 cm
2500.00 PLN 
(757,58USD, 555,56EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
42Helena po latach, 1909 Franciszek KOSTRZEWSKI
akwarela, papier31,5 x 21,5 cm
2500.00 PLN 
(757,58USD, 555,56EUR)
2800.00 PLN 
(848,48USD, 622,22EUR)
43Wnętrze Fukiera Tymoteusz Mieczysław SAWICKI
olej, tektura50 x 34,5 cm
2000.00 PLN 
(606,06USD, 444,44EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
44Portret dziewczyny w stroju orientalnymAleksander LASZENKO
drzeworyt kolorowany, papier50 x 40,5 cm w świetle passe-partout
1500.00 PLN 
(454,55USD, 333,33EUR)
1600.00 PLN 
(484,85USD, 355,56EUR)
45Ludzie bliskiego wschoduFerenc EISENHUT
olej, płótno47,5 x 32 cm
2000.00 PLN 
(606,06USD, 444,44EUR)
2000.00 PLN 
(606,06USD, 444,44EUR)
46Orientalne podwórko Adolf (Abraham) BEHRMANN
olej, tektura43 x 29 cm
4000.00 PLN 
(1212,12USD, 888,89EUR)
4000.00 PLN 
(1212,12USD, 888,89EUR)
47Stepy kalifornijskie Jerzy KOSSAK
olej, tektura34 x 49 cm
5000.00 PLN 
(1515,15USD, 1111,11EUR)
7000.00 PLN 
(2121,21USD, 1555,56EUR)
48Pejzaż wiejskiStanisław ŻÓŁTOWSKI
olej, płótno48 x 61 cm
4000.00 PLN 
(1212,12USD, 888,89EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
49Widok na fabrykęRobert Herman STERL
olej, płótno33,5 x 47 cm
3000.00 PLN 
(909,09USD, 666,67EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
50Kwiaty w wazonie Jacek ŻUŁAWSKI
olej, płótno58 x 34 cm
2500.00 PLN 
(757,58USD, 555,56EUR)
2500.00 PLN 
(757,58USD, 555,56EUR)
51Martwa natura z różami i figurką porcelanową Błażej IWANOWSKI
olej, tektura50 x 34 cm
1800.00 PLN 
(545,45USD, 400,00EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
52Widok na Giewont, 1927 Kazimierz OLPIŃSKI
olej, deska22 x 30 cm
2500.00 PLN 
(757,58USD, 555,56EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
53Widok na Giewont Wanda Anna GENTIL-TIPPENHAUER
akwarela, papier32,5 x 48,5 cm
2500.00 PLN 
(757,58USD, 555,56EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
54Ogrodzenie z bramąWładysław Aleksander MALECKI
akwarela, ołówek, gwasz, papier ciemnożółty11,3 x 17,3 cm
4000.00 PLN 
(1212,12USD, 888,89EUR)
4000.00 PLN 
(1212,12USD, 888,89EUR)
55Pejzaż z chatą i brzozami, po 1893Władysław Aleksander MALECKI
olej, płótno13,7 x 22,5 cm
15000.00 PLN 
(4545,45USD, 3333,33EUR)
15000.00 PLN 
(4545,45USD, 3333,33EUR)
56Święty Hieronim, Antwerpia?, około 1509? Malarz nieznany
olej, deska klejona62 x 73 cm
80000.00 PLN 
(24242,42USD, 17777,78EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
57Św. Augustyn - Doktor Kościoła, po 1860 r. Malarz włoski
olej, płótno94,5 x 70 cm
17000.00 PLN 
(5151,52USD, 3777,78EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
58Para świeczników barokowych, Augsburg, 1730–1740
srebrowysokość 16 cm, szerokość podstawy 11 cm
11000.00 PLN 
(3333,33USD, 2444,44EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
59Naczynie z brązu, Francja, 1752
brązwysokość 18 cm, średnica 22 cm.
4000.00 PLN 
(1212,12USD, 888,89EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
60Waza z pokrywą - teryna, Paryż, 1809-1819
srebro próby 950wysokość 33 cm
20000.00 PLN 
(6060,61USD, 4444,44EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
61Zegar wiszący typu cartel, Paryż, koniec XVIII wieku, w stylu Ludwika XVI
JEAN DUPAS
brąz złoconywysokość 55 cm
14000.00 PLN 
(4242,42USD, 3111,11EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
62Zestaw do herbaty, Niemcy, około 1914
BRÜCKMAN & SOHNE
srebro próby 800, kość słoniowawysokość: imbryk 35,5 cm; cukiernica 10,5 cm, dzbanek na wodę 15 cm
8000.00 PLN 
(2424,24USD, 1777,78EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
63Róże Menasze i Efraim SEIDENBEUTLOWIE
olej, sklejka52 x 41 cm
30000.00 PLN 
(9090,91USD, 6666,67EUR)
35000.00 PLN 
(10606,06USD, 7777,78EUR)
64Przekupki na targu Erno ERB
olej, sklejka27 x 38,5 cm
6000.00 PLN 
(1818,18USD, 1333,33EUR)
6500.00 PLN 
(1969,70USD, 1444,44EUR)
65Odwilż w Kazimierzu, 1941Eugeniusz ARCT
olej, płótno71,5 x 80,5 cm
15000.00 PLN 
(4545,45USD, 3333,33EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
66Dwie przyjaciółki, 1936 Maria ROSENZWEIŻANKA
olej, sklejka120 x 80 cm
15000.00 PLN 
(4545,45USD, 3333,33EUR)
15000.00 PLN 
(4545,45USD, 3333,33EUR)
67Anioł Pański, 1940Jerzy KRAWCZYK
olej, sklejka41,5 x 30,5 cm
5000.00 PLN 
(1515,15USD, 1111,11EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
68Portret kobiety, około 1910 - 1920 Pius WELOŃSKI
akwarela, papier43 x 32 cm w świetle passe-partout
3000.00 PLN 
(909,09USD, 666,67EUR)
3000.00 PLN 
(909,09USD, 666,67EUR)
69Portret mężczyzny Malarz austro - węgierski
gwasz, pastel, papier83 x 47 cm
5000.00 PLN 
(1515,15USD, 1111,11EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
70Brzeg morza z drzewami Jan PESKE
olej, karton, płyta46 x 55 cm
9000.00 PLN 
(2727,27USD, 2000,00EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
71Martwa natura (Compotier) Jan PESKE
olej, karton, płyta46 x 55 cm
9000.00 PLN 
(2727,27USD, 2000,00EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
72Roma-Via Appia Iwan TRUSZ
olej, tektura45 x 32,5 cm
12000.00 PLN 
(3636,36USD, 2666,67EUR)
15000.00 PLN 
(4545,45USD, 3333,33EUR)
73Pejzaż leśny z wodą Konstanty MACKIEWICZ
olej, płótno34 x 51 cm
5000.00 PLN 
(1515,15USD, 1111,11EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
74Pejzaż z kościołem Konstanty MACKIEWICZ
olej, płyta46 x 50,5 cm
5000.00 PLN 
(1515,15USD, 1111,11EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
75Katedra Konstanty MACKIEWICZ
olej, płyta125 x 98 cm
25000.00 PLN 
(7575,76USD, 5555,56EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
76Kobieta z dzieckiem Konstanty MACKIEWICZ
olej, płótno naklejone na płytę119 x 97 cm
25000.00 PLN 
(7575,76USD, 5555,56EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
77Spalone miasto V Konstanty MACKIEWICZ
olej, płyta97 x 146 cm
15000.00 PLN 
(4545,45USD, 3333,33EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
78Rdza Konstanty MACKIEWICZ
olej, płótno, płyta126 x 179 cm
25000.00 PLN 
(7575,76USD, 5555,56EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
79Leśna droga Konstanty MACKIEWICZ
olej, płótno70 x 100 cm
5000.00 PLN 
(1515,15USD, 1111,11EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
80Las Konstanty MACKIEWICZ
olej, płótno66 x 93 cm
6000.00 PLN 
(1818,18USD, 1333,33EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
81Kwiaty w wazonie Zygmunt SCHRETER (Szreter)
olej, płótno62 x 47,5 cm
10000.00 PLN 
(3030,30USD, 2222,22EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
82Pejzaż Zygmunt SCHRETER (Szreter)
olej, płyta50,5 x 62 cm
13000.00 PLN 
(3939,39USD, 2888,89EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
83Białe peonie, 1923Józef PANKIEWICZ
olej, płótno42,5 x 35,5 cm
50000.00 PLN 
(15151,52USD, 11111,11EUR)
60000.00 PLN 
(18181,82USD, 13333,33EUR)
84Portret młodej kobiety, około 1920 Mojżesz KISLING
litografia, karton64 x 46,5 cm w świetle passe-partout
10000.00 PLN 
(3030,30USD, 2222,22EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
85Kompozycja Stanisław EJSMOND
akwarela, gwasz, papier17 x 10,5 cm
1800.00 PLN 
(545,45USD, 400,00EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
86Kompozycja, 1970Fryderyk Antoni HAYDER
gwasz, papier68 x 48,5 cm w świetle passe-partout
2000.00 PLN 
(606,06USD, 444,44EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
87Motyw wschodniTadeusz KULISIEWICZ
piórko, tusz, papier31 x 38,5 cm
2500.00 PLN 
(757,58USD, 555,56EUR)
2500.00 PLN 
(757,58USD, 555,56EUR)
88Kompozycja w dłoni (Composition à la main) Marc STERLING
gwasz, papier50 x 64 cm
9000.00 PLN 
(2727,27USD, 2000,00EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
89KompozycjaMaria Ewa ŁUNKIEWICZ-ROGOYSKA
gwasz, papier48 x 59,5 cm
4000.00 PLN 
(1212,12USD, 888,89EUR)
4200.00 PLN 
(1272,73USD, 933,33EUR)
90Łodzie, 1935 Maria JAREMA
monotypia49, 5 x 39 cm – wymiar papieru; 44,5 x 32 cm w świetle passe-partout
11000.00 PLN 
(3333,33USD, 2444,44EUR)
11000.00 PLN 
(3333,33USD, 2444,44EUR)
91Woj jazdy ciężkozbrojnej (X – XI w.) Antoni TRZESZCZKOWSKI
olej, płótno naklejone na tekturę11,5 x 10 cm
14500.00 PLN 
(4393,94USD, 3222,22EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
92Rycerz polski (XV – XVI w.) Antoni TRZESZCZKOWSKI
olej, płótno naklejone na tekturę11,5 x 10 cm
14500.00 PLN 
(4393,94USD, 3222,22EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
93Lisowczyk (I poł. XVII w.) Antoni TRZESZCZKOWSKI
olej, płótno naklejone na tekturę11,5 x 10 cm
14500.00 PLN 
(4393,94USD, 3222,22EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
94Towarzysz pancerny (XVII w.) Antoni TRZESZCZKOWSKI
olej, płótno naklejone na tekturę11,5 x 10 cm
14500.00 PLN 
(4393,94USD, 3222,22EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
95Husarz (XVII w.) Antoni TRZESZCZKOWSKI
olej, płótno naklejone na tekturę11,5 x 10 cm
14500.00 PLN 
(4393,94USD, 3222,22EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
96Oficer Regimentu Gwardii Konnej Koronnej (dragoni Mirowskiego) (koniec XVIII w.) Antoni TRZESZCZKOWSKI
olej, płótno naklejone na tekturę11,5 x 10 cm
14500.00 PLN 
(4393,94USD, 3222,22EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
97Huzar z pułku huzarów mjr Ksawerego Krasickiego (Insurekcja Kościuszkowska) Antoni TRZESZCZKOWSKI
olej, płótno naklejone na tekturę11,5 x 10 cm
14500.00 PLN 
(4393,94USD, 3222,22EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
98Ułan Legionów Polskich we Włoszech (około 1800) Antoni TRZESZCZKOWSKI
olej, płótno naklejone na tekturę11,5 x 10 cm
14500.00 PLN 
(4393,94USD, 3222,22EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
99Szwoleżer 1 Pułku Szwoleżerów - Lansjerów Gwardii Cesarskiej (1807-1815) Antoni TRZESZCZKOWSKI
olej, płótno naklejone na tekturę11,5 x 10 cm
14500.00 PLN 
(4393,94USD, 3222,22EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
100Huzar Księstwa Warszawskiego Antoni TRZESZCZKOWSKI
olej, płótno naklejone na tekturę11,5 x 10 cm
14500.00 PLN 
(4393,94USD, 3222,22EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
101Kirasjer 14 Pułku Kirasjerów Księstwa Warszawskiego Antoni TRZESZCZKOWSKI
olej, płótno naklejone na tekturę11,5 x 10 cm
14500.00 PLN 
(4393,94USD, 3222,22EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
102Ułan Księstwa Warszawskiego Antoni TRZESZCZKOWSKI
olej, płótno naklejone na tekturę11,5 x 10 cm
14500.00 PLN 
(4393,94USD, 3222,22EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
103Strzelec konny Księstwa Warszawskiego Antoni TRZESZCZKOWSKI
olej, płótno naklejone na tekturę11,5 x 10 cm
14500.00 PLN 
(4393,94USD, 3222,22EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
104Krakus Konny (Powstanie Listopadowe) Antoni TRZESZCZKOWSKI
olej, płótno naklejone na tekturę11,5 x 10 cm
14500.00 PLN 
(4393,94USD, 3222,22EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
105Ułan 14 Pułku Ułanów Jazłowieckich (około 1920) Antoni TRZESZCZKOWSKI
olej, płótno naklejone na tekturę11,5 x 10 cm
14500.00 PLN 
(4393,94USD, 3222,22EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
106Ułan 23 Pułk Ułanów Grodzieńskich (okres międzywojenny) Antoni TRZESZCZKOWSKI
olej, płótno naklejone na tekturę11,5 x 10 cm
14500.00 PLN 
(4393,94USD, 3222,22EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
107Potyczka na koniach Antoni TRZESZCZKOWSKI
olej, płyta14,5 x 11 cm
2000.00 PLN 
(606,06USD, 444,44EUR)
2500.00 PLN 
(757,58USD, 555,56EUR)
108Jazda konnoWładysław Karol SZERNER
olej, płótno36 x 28,5 cm
8000.00 PLN 
(2424,24USD, 1777,78EUR)
8000.00 PLN 
(2424,24USD, 1777,78EUR)
109Sanna, około 1930-1936Czesław WASILEWSKI (ZYGMUNTOWICZ)
olej, płótno48 x 80 cm
16000.00 PLN 
(4848,48USD, 3555,56EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
110W zimowy wieczórWiktor KORECKI
olej, płótno66 x 90 cm
4500.00 PLN 
(1363,64USD, 1000,00EUR)
6000.00 PLN 
(1818,18USD, 1333,33EUR)
111Pejzaż z Villefranche-sur-Mer, 1933Włodzimierz TERLIKOWSKI
olej, płótno48 x 34 cm
16000.00 PLN 
(4848,48USD, 3555,56EUR)
16000.00 PLN 
(4848,48USD, 3555,56EUR)
112Portret damy, 1902 Fieodosij Michajłowicz WACHRUSZOW
olej, płótno116 x 69 cm
25000.00 PLN 
(7575,76USD, 5555,56EUR)
25000.00 PLN 
(7575,76USD, 5555,56EUR)
113Mężczyzna przy stole, 1881 Wacław SZYMANOWSKI
olej, płótno68 x 55 cm
26000.00 PLN 
(7878,79USD, 5777,78EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
114Scena rodzajowa, koniec XVIII w.Malarz nieznany
olej, płótno41 x 52 cm
5000.00 PLN 
(1515,15USD, 1111,11EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
115Wnętrze salonu, 1923 Bronisława RYCHTER-JANOWSKA
olej, tektura19,5 x 25,5 cm
5000.00 PLN 
(1515,15USD, 1111,11EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
116Odpoczynek, 1890Aleksander AUGUSTYNOWICZ
olej, płótno69.5 x 92,5 cm
35000.00 PLN 
(10606,06USD, 7777,78EUR)
2000.00 PLN 
(606,06USD, 444,44EUR)
117TwarzIgor MITORAJ
metal srebrzony na czarny postumenciewysokość 10 cm
2500.00 PLN 
(757,58USD, 555,56EUR)
2500.00 PLN 
(757,58USD, 555,56EUR)
118Ostatnie akordy Chopina Julian STIK
olej, płótno69,5 x 97 cm
15000.00 PLN 
(4545,45USD, 3333,33EUR)
16000.00 PLN 
(4848,48USD, 3555,56EUR)
119Akt kobiecy Jerzy FEDKOWICZ
olej, płótno71 x 59 cm
14000.00 PLN 
(4242,42USD, 3111,11EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
120Półakt kobiety Feliks Michał WYGRZYWALSKI
pastel, tektura70 x 50 cm
8000.00 PLN 
(2424,24USD, 1777,78EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
121Portret kobiety z wachlarzem wg obrazu Franciszka Żmurki Piotr STACHIEWICZ
olej, płótno72 x 52 cm
10000.00 PLN 
(3030,30USD, 2222,22EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
122Portret młodej kobiety, 1948 Siemion Afanasjewicz CZUJKOW (AФAНАСЙЕВИЧ ЧУЙКОВ)
olej, płótno81 x 60 cm
10000.00 PLN 
(3030,30USD, 2222,22EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
123Dziewczynka w kapelusikuTadeusz MAKOWSKI
olej, płótno29 x 23,5 cm
30000.00 PLN 
(9090,91USD, 6666,67EUR)
45000.00 PLN 
(13636,36USD, 10000,00EUR)
124Kwiaty w wazonieTadeusz MAKOWSKI
olej, deska20 x 26,5 cm
30000.00 PLN 
(9090,91USD, 6666,67EUR)
40000.00 PLN 
(12121,21USD, 8888,89EUR)
125Cukiernica skrzynkowa, Kraków, około 1930
Złotnik krakowski o inicjałach AR
srebro próby 3wysokość 11 cm, szerokość 12 cm, głębokość 11 cm
2500.00 PLN 
(757,58USD, 555,56EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
126Cukiernica skrzynkowa, Kraków, II ćwierć XIX wieku
ADAM ZAMOYSKI
srebro próby 12wysokość 10,5 cm, szerokość 16 cm, głębokość 10 cm
10000.00 PLN 
(3030,30USD, 2222,22EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
127Cukiernica, Anglia, Birmingham, 1904
WILLIAM AITKEN
srebro próby 925wysokość 11 cm, wymiary podstawy 10,5 cm x 8,5 cm
2000.00 PLN 
(606,06USD, 444,44EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
128Nożyczki do objaśniania świec, Kalisz, II ćwierć XIX wieku
JAN FRYDERYK SUCK
srebro próby 11długość nożyczek 17 cm; długość tacki 22 cm, szerokość 9 cm
11000.00 PLN 
(3333,33USD, 2444,44EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
129Dzbanek porcelanowy z przykrywką, Miśnia, około 1763
MIŚNIA
porcelana malowana naszkliwnie, złoconaśrednica 8,5 cm, podstawy 5,3 cm, wysokość 14,5 cm
5000.00 PLN 
(1515,15USD, 1111,11EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
130Kafetiera, Norymberga, koniec XVIII wieku
srebro, drewno hebanowewysokość 17 cm, średnica stopy 6,5 cm
8500.00 PLN 
(2575,76USD, 1888,89EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
131Portret Feliksa Jasieńskiego, 1903 Jacek MALCZEWSKI
litografia57 x 42,5 cm w świetle passe-partout
7000.00 PLN 
(2121,21USD, 1555,56EUR)
7000.00 PLN 
(2121,21USD, 1555,56EUR)
132Mojżesz broniący córek Jetry w kraju Madian Leon PICCARD (Picart, Pikard)
ołówek, papier41 x 58 cm
7000.00 PLN 
(2121,21USD, 1555,56EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
133PostaćWładysław RZĄB
drewnowysokość 42 cm
3500.00 PLN 
(1060,61USD, 777,78EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
134ChrystusWładysław RZĄB
olej, płyta58 x 41,5 cm
4500.00 PLN 
(1363,64USD, 1000,00EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
135Martwa natura z dzbankiemLeon ORMEZOWSKI
olej, płótno50 x 61 cm
4000.00 PLN 
(1212,12USD, 888,89EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
136Irys, 1978Jerzy TCHÓRZEWSKI
pastel, tektura78,5 x 53,5 cm
9000.00 PLN 
(2727,27USD, 2000,00EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
137Martwa natura z owocami, 1937Mieczysław SERWIN-ORACKI
olej, płótno46,5 x 61 cm
2100.00 PLN 
(636,36USD, 466,67EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
138Biesiada, 1970Juliusz STUDNICKI
olej, płótno79 x 100 cm
7000.00 PLN 
(2121,21USD, 1555,56EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
139PostaćJózef CZAPSKI
tusz, akwarela, papier39,5 x 21 cm
1800.00 PLN 
(545,45USD, 400,00EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
140Postać męskaJózef CZAPSKI
tusz, flamaster, papier39,5 x 21 cm
1800.00 PLN 
(545,45USD, 400,00EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
141Martwa natura Hanna RUDZKA-CYBISOWA
olej, tektura32 x 48 cm
4000.00 PLN 
(1212,12USD, 888,89EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
142Martwa naturaLeon DOŁŻYCKI
olej, płyta43 x 46 cm
3000.00 PLN 
(909,09USD, 666,67EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
143Twarz, około 1950–1960 Jerzy KOSIŃSKI
fotografia: odbitka srebrowa, papier29 x 18 cm; format obrazu 28 x 17 cm
3900.00 PLN 
(1181,82USD, 866,67EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
144Oczy, około 1950–1960 Jerzy KOSIŃSKI
fotografia: odbitka srebrowa, papier24,7 x 18,2 cm; format obrazu 22,4 x 16,4 cm
3900.00 PLN 
(1181,82USD, 866,67EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
145Ptak, około 1950–1960 Jerzy KOSIŃSKI
fotografia: odbitka srebrowa, papier26,5 x 32,5 cm; format obrazu 22 x 28,5 cm
3900.00 PLN 
(1181,82USD, 866,67EUR)
0.00 PLN 
(0,00USD, 0,00EUR)
tworzenie stron www warszawa, projektowanie serwisów internetowych
  Dom Aukcyjny ALTIUS www.altius.com.pl © 2011 Wszelkie prawa zastrzeżone  altius@altius.com.pl