Wacław BIELAWSKI

 (1906 Warszawa - po 1939)

Wacław Ludwik Bielawski studiował malarstwo w warszawskiej Szkole Sztuk Pięknych u K. Tichego i T. Pruszkowskiego w latach 1923 – 1933. Jako student otrzymywał liczne nagrody. Od 1928 roku wystawiał swoje prace w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie. Dwukrotnie go tutaj nagrodzono, w roku 1928 i 1930. W 1938 roku zaprezentował 36 prac. Malował głównie pejzaże i portrety. Był członkiem grupy artystycznej „Rzut” i Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych. Dwa jego obrazy znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie.

Cena wywoławcza
Cena uzyskana
27Park, 1939 olej, płótno naklejone na tekturę41 x 53 cm
4500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
64Martwa natura z chryzantemą, 1933 olej, tektura70 x 52 cm
9000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
63Martwa natura z różami olej, tektura58 x 47 cm
5000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
5000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)