Bronisława RYCHTER-JANOWSKA

 (1872 Kraków - 1953 Kraków)

Bronisława Rychter-Janowska studiowała jako stypendystka u A. Ażbego w Monachium w latach 1899-1902. Odbyła wówczas podróż po południowej Europie. Naukę uzupełniała jeszcze w akademii florenckiej. Najczęściej malowała pejzaże i portrety. Powoli w jej styl malarski wniknął na stałe nastrojowy motyw dworkowej architektury polskiej. Na jego tle ukazywała sceny pełne emocji i wewnętrznej dramaturgii - pożegnania i powitania, pogrzeby, kolejne pory roku, zmiany słonecznego światła. Związana z Krakowem i ze Lwowem, w latach 1908-1909 mieszkała w Starym Sączu. Zajmowała się również tkaniną artystyczną. Najczęściej swoje prace malarskie wystawiała w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie i we Lwowie. W ostatnich latach tworzyła mało, spotykając się z krytyką pozostawania w kręgu tych samych ulubionych przez siebie motywów.

W Domu aukcyjnym Altius wystawiano dotychczas 8 prac tego autora

Cena wywoławcza
Cena uzyskana
68Budowa bóżnicy w Podgrodziu olej, tektura22 x 41,5 cm
3000.00 PLN
(937,50USD, 705,88EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
115Wnętrze salonu, 1923 olej, tektura19,5 x 25,5 cm
5000.00 PLN
(1515,15USD, 1111,11EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
75Cmentarz w Castelmola na Sycylii, 1914 olej, płótno57 x 83 cm
10000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
10000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
40Widok na staw przed dworkiem, 1939 olej, tektura17,5 x 25 cm
3100.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
39Przed dworkiem - na powitanie, około 1930 olej, tektura16,5 x 23,5 cm
3900.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
77Fragment Riviery, około 1900-1904 olej, tektura25 x 35 cm
3800.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
4000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
56Zabudowania olej, tektura32 x 40 cm
4000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
4000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
62Lago Maggiore o zachodzie olej, tektura35 x 38,5 cm
2500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)