Wacław ŻABOKLICKI (ZABOKLICKI)

 (1879 Zakrzew - 1959 Warszawa)

Wacław Żaboklicki początkowo uczył się w warszawskiej Klasie Rysunkowej Gersona, następnie w latach 1901 - 1903 w akademii monachijskiej u K. Marra i A. Ažbègo oraz w paryskiej Académie Colarossi. W latach 1905 - 1906 wystawiał swoje prace w Salon des Indépendants w Paryżu. Dużo podróżował, był między innymi w Bretanii. Jego twórczość pozostawała pod wyraźnym wpływem W. Ślewińskiego. W latach I wojny światowej był w Rosji, później wrócił do Warszawy. Malował głównie pejzaże miejskie i morskie widoki. Od 1922 roku był członkiem Koła Marynistów Polskich. Używał techniki olejnej i pastelowej. Interesował się przede wszystkim problemem światła w malarstwie.

W Domu aukcyjnym Altius wystawiano dotychczas 7 prac tego autora

Wacław ŻABOKLICKI (ZABOKLICKI) ,Głuszec, 1934 , olej, płótno, 92,5 x 110 cm

Cena wywoławcza:

6000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Wacław ŻABOKLICKI (ZABOKLICKI) ,Pejzaż podgórski, około 1925 , olej, płótno, 40,5 x 50 cm

Cena wywoławcza:

4000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

4000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Wacław ŻABOKLICKI (ZABOKLICKI) ,Pejzaż nizinny, około 1925 , olej, płótno, 40,5 x 50 cm

Cena wywoławcza:

4000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

4000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Wacław ŻABOKLICKI (ZABOKLICKI) ,Morze, 1954 , olej, płyta, 48 x 54,5 cm

Cena wywoławcza:

3600.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

3600.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Wacław ŻABOKLICKI (ZABOKLICKI) ,W parku zimą , olej, tektura, 34,5 x 62 cm

Numer katalogowy:78

Cena wywoławcza:

2500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Wacław ŻABOKLICKI (ZABOKLICKI) ,Pejzaż letni, 1952, olej, płótno, 48 x 62 cm

Numer katalogowy:60

Cena wywoławcza:

3000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Wacław ŻABOKLICKI (ZABOKLICKI) ,Pejzaż jesienny , olej, płótno naklejone na tekturę, 46 x 62,5 cm

Cena wywoławcza:

2500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)