Jan Michał STRZAŁECKI

 (1838 Warszawa - 1919 Warszawa)

Jan Michał Strzałecki był synem malarza Antoniego i bratem malarza Wandalina. Malarstwo studiował w Warszawie u Wojciecha Gersona, jeden rok studiował w akademii monachijskiej, naukę kontynuował w Rzymie w Akademii Św.Łukasza. W Rzymie przebywał dwa lata do roku 1870. Uprawiał przede wszystkim malarstwo religijne, malował również freski. Wykonał dekorację kaplicy w kościele Wszystkich Świętych w Warszawie, w kościołach w Piotrkowie, w Wąchocku. Był zatrudniony również jako dekorator w Zamku Królewskim w Warszawie, w pałacu Raua, w Filharmonii Warszawskiej. Wystawiał w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie od roku 1865, prace olejne i akwarele, między innymi serie widoków architektonicznych przedstawiających polskie kościoły oraz wizerunki bohaterów sienkiewiczowskiej Trylogii.

Cena wywoławcza
Cena uzyskana
20Cudowne rozmnożenie chleba - projekt fresku, 1907 tusz, akwarela, pastel, olej, papier42,5 x 31,5 cm
1800.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
2500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)