Barbara KACZMAROWSKA-HAMILTON

 (ur. 1948 Sopot)

Barbara Kaczmarowska-Hamilton ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych w Gdańsku 1972 roku. Potem kontynuowała studia w Rzymie i Wenecji. Mieszka w Londynie. Maluje pejzaże, martwe natury, portrety. Zyskała rozgłos jako utalentowana portrecistka posługująca się przede wszystkim pastelami. W 1999 miała wystawę w Londynie w The European Academy of Arts & Academia Italiana. Zaprezentowała na niej między innymi portrety księżnej Yorku i księcia Kentu. Portretuje ludzi biznesu, członków arystokratycznych rodów, w 1999 roku spotkała się z papieżem, by namalować jego portret. Otrzymała z Watykanu zamówienie jeszcze na dwa następne portrety papieża.

Cena wywoławcza
Cena uzyskana
70Martwa natura z zegarem, około 1965 olej, płótno60 x 69,5 cm
4000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
69Zaułek, 1967 olej, płótno102 x 80 cm
4000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)