Michał Wiktor CZEPITA

 (1884 Buczacz - 1941 Warszawa)

Michał Wiktor Czepita studiował malarstwo w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych u F. Cynka i J. Pankiewicza w latach 1903 - 1907. Następnie przeniósł się do Warszawy, zaczął swoje prace wystawiać od 1909 roku. W 1930 roku Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych przyznało mu stypendium w jego ramach odbył podróż do Hiszpanii. W 1932 roku odbyła się w salonach Zachęty zbiorowa wystawa jego prac, a w roku później pokaz kolekcji jego dzieł. Najchętniej malował kwiaty, pejzaże, od 1926 roku portrety. Lubił tworzyć wizerunki koni. Był członkiem Stowarzyszenia Artystów Polskich "Pro Arte" oraz Grupy Dwunastu. Przykłady jego dzieł można znaleźć między innymi w zbiorach Muzeów Narodowych Warszawy i Krakowa.

Cena wywoławcza
Cena uzyskana
35Postać siedząca wśród drzew, 1924 olej, tektura39 x 32,5 cm
1800.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
41Widok miasteczka olej, płótno naklejone na tekturę28 x 21,5 cm
1000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
1100.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
90Róże w wazonie olej, płótno46,5 x 38 cm
3500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)