Janusz STRZAŁECKI (JAST)

 (1902 Warszawa - 1983)

Janusz Strzałecki studiował malarstwo kolejno w warszawskiej i krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych w latach 1919-1924. Zaliczał się do uczniów K. Krzyżanowskiego i T. Pruszkowskiego. W latach 1924-1925 uczył się malarstwa u J. Pankiewicza, dołączył do kapistów. Używał różnorodnych technik malarskich, oleju, tempery, gwaszu, akwareli. Uprawiał również malarstwo ścienne. Współpracował między innymi z Z. Waliszewskim. Od 1952 roku był profesorem w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. W latach 1975-1983 pracował przy rekonstrukcji plafonu w Sali Audiencjonalnej Zamku Królewskiego w Warszawie. Jego obrazy, najczęściej miejskie pejzaże, martwe natury, kwiaty znajdują się dzisiaj między innymi w zbiorach Muzeów Narodowych w Warszawie i w Poznaniu oraz Muzeum Sztuki w Łodzi.

Cena wywoławcza
Cena uzyskana
40Martwa natura z futerałem na skrzypce, około 1965 olej, płótno65 x 65 cm
2000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
3000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
105Martwa natura z owocami akwarela, papier20 x 29 cm w świetle passe-partout
1500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
1500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)