Włodzimierz POPIEL

 (1878 Lwów - 1909 Czarny Dunajec)

Włodzimierz Popiel zaczął edukację artystyczną od studiów w akademii wiedeńskiej. W latach 1896-1897 studiował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych u J. Malczewskiego. W latach 1899-1900 przebywał w Wiedniu i w Monachium. Zajmował się przede wszystkim malarstwem pejzażowym. Tworzył także sceny rodzajowe; jedna z nich zachowana w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie. Artysta swoje prace wystawiał w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych we Lwowie i w Krakowie. W Lwowskiej Galerii Sztuki znajduje się obraz Popiela Kopy siana, a w Muzeum Okręgowym w Sandomierzu – Pejzaż z drzewami. Dzieła Popiela stanowią rzadkość, ponieważ jego twórcze życie zamknęło się zaledwie w dwunastu latach.

Cena wywoławcza
Cena uzyskana
45Sztorm olej, płótno55,5 x 69 cm
10000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)