Janina HERGET

 (1905 Busko - 1992 Warszawa)

Janina Herget studiowała malarstwo w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w latach 1930-1935 u F. Kowarskiego i T. Pruszkowskiego. W latach 1935-1939 była związana z artystami skupionymi w "Grupie Czwartej". Jeszcze przed wojną odbyła podróże, między innymi do Francji, Austrii, Włoch i Szwecji. Uprawiała malarstwo olejne, temperowe i akwarelowe. Ulubionymi jej tematami był portret, pejzaż i kwiaty. Poza tym zajmowała się ceramiką (projektowała dla wytwórni w Wałbrzychu, Pruszkowie i we Włocławku) i malarstwem ściennym (tworzyła freski, między innymi pracowała przy rekonstrukcji dekoracji ściennych w Zamku Ostrogskich w Warszawie i w Pałacu w Wilanowie).

Cena wywoławcza
Cena uzyskana
41Portret Hani z kwiatamiolej, płótno55 x 46 cm
2500.00 PLN
(757,58USD, 555,56EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
64Cynie w dzbanku olej, płótno61,5 x 50,5
2000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)