Wiktor KORECKI

 (1890 Kamieniec Podolski - 1980 Komorów koło Warszawy)

Wiktor Korecki studiował w Szkole Malarskiej N. Muraszki w Kijowie. W 1921 roku przeniósł się do Warszawy. Tu założył pracownię, która spłonęła wraz z jego dorobkiem artystycznym w czasie Powstania Warszawskiego. Sam artysta dostał się do obozu w Pruszkowie, potem do obozu pracy w Lipsku. Powrócił do kraju w 1946 roku i zamieszkał najpierw w Komorowie, a następnie w Milanówku. Malował farbami olejnymi. Chętniej tworzył zimowe pejzaże. W okresie międzywojennym brał wielokrotnie udział w wystawach Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie. Jego malarstwo pejzażowe cieszyło się zawsze szerokim uznaniem. Malarz często podejmował w pejzażach trudne motywy światła o zachodzie słońca lub przy zapadającym zmroku.

W Domu aukcyjnym Altius wystawiano dotychczas 26 prace tego autora

Cena wywoławcza
Cena uzyskana
41Wrzosowisko olej, płótno65 x 95 cm
12000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
24Chata w śniegu olej, tektura33,5 X 50 cm
7000.00 PLN
(1818,18USD, 1627,91EUR)
7000.00 PLN
(1818,18USD, 1627,91EUR)
34Wrzosowisko olej, płótno43,5 x 53,5 cm
4500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
33Pejzaż wiejski olej, płótno43,5 x 58,5 cm
4500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
50Łowienie ryb olej, płótno43,5 x 53,5 cm
4500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
53Rozlewisko z kaczeńcami olej, tektura25 x 35 cm
5000.00 PLN
(1562,50USD, 1176,47EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
66Chata nad wodą olej, płyta40 x 60 cm
7000.00 PLN
(2258,06USD, 1715,69EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
110W zimowy wieczórolej, płótno66 x 90 cm
4500.00 PLN
(1363,64USD, 1000,00EUR)
6000.00 PLN
(1818,18USD, 1333,33EUR)
67Młyn, około 1930 olej, tektura35 x 50 cm
4500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
4700.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
16Zimą na polowaniu, około 1935 olej, tektura50 x 35 cm
4500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
4500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
31Zachód słońca nad brzegiem stawu, około 1950 olej, tektura35 x 49 cm
4000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
5000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
30Pejzaż z kaczeńcami, około 1950 olej, płótno51 x 61 cm
5000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
6000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
92Pejzaż zimowy olej, płyta50 x 74,5 cm
7000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
9000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
81Zimowa noc olej, tektura34,5 x 49 cm
4500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
5000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
80Pejzaż - zimowy dzień olej, płótno50 x 60 cm
5500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
7000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
59Pejzaż ze starym młynem, około 1930 olej, płótno naklejone na tekturę66 x 88,5 cm
12500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
12500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
36Pejzaż zimowy, około 1935 olej, tektura35 x 48 cm
4500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
4500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
40Dworek, około 1935 olej, tektura23 x 25 cm
2000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
2500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
75Pejzaż z chałupą i malwami, około 1930 olej, tektura28 x 37 cm
3500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
3500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
77Pejzaż z młynem, około 1970 ole, tektura35,5 x 60 cm
4000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
4000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
79Wiejska zagroda w śniegu olej, płótno61 x 92 cm
11000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
12000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
105O zachodzie słońca olej, płótno54 x 61,5 cm
6500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
78Pejzaż wiosenny z kaczeńcami olej, płótno69 x 99,5 cm
8000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
14000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
129Sanna olej, tektura47 x 56,5 cm;
5000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
60O zachodzie słońca olej, płótno54 x 61,5 cm
6000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
6000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
22Leśna droga zimą olej, tektura34 x 46 cm
3000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)