Starszy człowiek trzymający pucharek
(koniec XIX wieku) |
olej, deska |
18 x 13,8 cm |
sygnowany po lewej stronie u góry: Oscar Schmitt / München |
Oscar Schmitt działał pod koniec XIX wieku. Jego dzieła pojawiają się na zachodnim rynku antykwarycznym. Najczęstszym tematem jego obrazów byli starzy ludzie. Przedstawiał ich jako charakterystyczne postaci swoich scen rodzajowych. Interesowała go obserwacja obyczajów oraz realistyczne odtworzenie odznak starości pojawiających się na pełnych wyrazu fizjonomiach. |
Cena uzyskana Hammer price |
XIV Aukcja | 2000-03-18 00:00:00 | 19 | 6000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 6000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |