Wiosna, 1955
(1888 Zawichost - 1965 Warszawa) |
olej, płótno |
35,5 x 51 cm |
sygnowany po prawej stronie u dołu: W. CHOREMBALSKI / 1955 na odwrocie na płótnie napis: WAW. CHOREMBALSKI / "WIOSNA" |
Wawrzyniec Chorembalski początkowo kształcił się w Szkole Sztuk Pięknych w Warszawie pod kierunkiem Stanisława Lentza i Wincentego Trojanowskiego. Po ukończeniu studiów w 1913 r. kontynuował studia w Paryżu w École des beaux-arts. W okresie międzywojennym był członkiem Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych. W roku 1956 został członkiem ogólnopolskiej grupy „Zachęta” i uczestniczył w jej wystawach. Malował przede wszystkim pejzaże. Obrazy Chorembalskiego znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie oraz Muzeum Historycznego Miasta Warszawy. Większość prac Chorembalskiego spłonęła w czasie Powstania Warszawskiego.
Cena uzyskana Hammer price |
XXVIII Aukcja Dzieł Sztuki | 2015-12-21 19:00:00 | 12 | 3000.00 PLN (779,22USD, 697,67EUR) | 3600.00 PLN (935,06USD, 837,21EUR) |