Wacław BIELAWSKI

 (1906 Warszawa - po 1939)

Wacław Ludwik Bielawski studiował malarstwo w warszawskiej Szkole Sztuk Pięknych u K. Tichego i T. Pruszkowskiego w latach 1923 – 1933. Jako student otrzymywał liczne nagrody. Od 1928 roku wystawiał swoje prace w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie. Dwukrotnie go tutaj nagrodzono, w roku 1928 i 1930. W 1938 roku zaprezentował 36 prac. Malował głównie pejzaże i portrety. Był członkiem grupy artystycznej „Rzut” i Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych. Dwa jego obrazy znajduj± się w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie.

Wacław BIELAWSKI ,Park, 1939 , olej, płótno naklejone na tekturę, 41 x 53 cm

Cena wywoławcza:

4500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Wacław BIELAWSKI ,Martwa natura z chryzantem±, 1933 , olej, tektura, 70 x 52 cm

Numer katalogowy:64

Cena wywoławcza:

9000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Wacław BIELAWSKI ,Martwa natura z różami , olej, tektura, 58 x 47 cm

Numer katalogowy:63

Cena wywoławcza:

5000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

5000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)