Jan Czesław MONIUSZKO

 (1853 Wilno - 1908 Warszawa)

Jan Czesław Moniuszko, syn Stanisława, kompozytora, uczył się malarstwa u W. Gersona w Klasie Rysunkowej w Warszawie. Naukę kontynuował w akademii petersburskiej. Po studiach wrócił do Warszawy i tutaj tworzył od roku 1880. Brał udział w wystawach Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie. Wystawiał również w Łodzi oraz u Krywulta w Warszawie. Specjalizował się w scenach rodzajowych, często przy użyciu historycznego kostiumu z epoki stanisławowskiej i z czasów Królestwa Polskiego. Tworzył również kompozycje historyczne, na przykład był autorem Wjazdu Bolesława Chrobrego do Kijowa. Zajmował się również malarstwem religijnym. Sporadycznie podejmował się malowania portretów.

Jan Czesław MONIUSZKO ,Rozmowa przy winie, 1890 , olej, płótno, 47,8 x 71 cm

Cena wywoławcza:

8000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

8000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)