Edward MATUSZCZAK

 (1906 Tymbark - 1984 Paryż)

Edward Matuszczak uczył się pod kierunkiem Wł. Jarockiego, F. Pautscha i W. Weissa w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie i u J. Pankiewicza w paryskiej filii tejże Akademii. Po studiach mieszkał stale we Francji. Utrzymywał jednak stały kontakt z krajem, często nadsyłając swoje prace na organizowane tu wystawy. Zajmował się także rzeźbą.

W Domu aukcyjnym Altius wystawiano dotychczas 4 prace tego autora

Edward MATUSZCZAK ,Róża w wazonie , olej, tektura, 40 x 14,5 cm;

Numer katalogowy:53

Cena wywoławcza:

3500.00 PLN
(843,37USD, 875,00EUR)

Cena uzyskana:

5000.00 PLN
(1204,82USD, 1250,00EUR)

Edward MATUSZCZAK ,Pociąg , olej, tektura, 29 x 35,5 cm

Cena wywoławcza:

3500.00 PLN
(843,37USD, 875,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Edward MATUSZCZAK ,Akt kobiecy, 1935 , olej, tektura, 60 x 49 cm

Numer katalogowy:50

Cena wywoławcza:

2000.00 PLN
(519,48USD, 465,12EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Edward MATUSZCZAK ,Łodzie na brzegu , olej, tektura, brystol, 34 x 44,5 cm

Cena wywoławcza:

5000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)