Stanisław ŻURAWSKI

 (1889 Kowno - 1976 Kraków)

Stanisław Żurawski studiował malarstwo u J. Mehoffera i W. Weissa, w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych w latach 1907 - 1913. Był członkiem Cechu Artystów Plastyków "Jegnoróg". W latach 1925 - 1932 wystawiał z artystami z "Jednoroga". Głównie malował akty kobiece, pejzaże, martwe natury, czasami kompozycje figuralne i widoki architektoniczne.

Stanisław ŻURAWSKI ,Nad Bałtykiem , olej, tektura, 35 x 50 cm

Cena wywoławcza:

3500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

3500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Stanisław ŻURAWSKI ,Akt kobiecy , olej, płótno, 55,5 x 38 cm

Numer katalogowy:49

Cena wywoławcza:

2000.00 PLN
(519,48USD, 465,12EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Stanisław ŻURAWSKI ,Widok drewnianego kościoła w Tokarni , olej, płótno, 51 x 40,5 cm

Cena wywoławcza:

3800.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

3800.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)