Włodzimierz NAŁĘCZ

 (1865 Kijów - 1946 Skierniewice)

Włodzimierz Nałęcz studia artystyczne rozpoczął w latach 1883 – 1890 w akademii petersburskiej u Ajwazowskiego. Przez dwa lata uczęszczał do akademii w Düsseldorfie, potem przeniósł się do Paryża, aby kontynuować naukę w szkole Petit Jeana. Odbył liczne podróże artystyczne. Od 1907 roku zamieszkał na stałe w Warszawie. Głównie zasłynął jako marynista. Wystawiał w warszawskim Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych i w krakowskim Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych. Miał wystawy indywidualne, w Warszawie aż osiem razy i raz, w roku 1899, w Petersburgu. Jego obrazy znajdują się między innymi w Muzeach Narodowych w Warszawie, we Wrocławiu i Szczecinie.

Włodzimierz NAŁĘCZ ,Wieś nad Wisłą, 1913 , olej, płótno, 68 x 98,5 cm

Cena wywoławcza:

15000.00 PLN
(3614,46USD, 3750,00EUR)

Cena uzyskana:

17000.00 PLN
(4096,39USD, 4250,00EUR)

Włodzimierz NAŁĘCZ ,Cisza na morzu , olej, płótno naklejone na tekturę, 39 x 60 cm

Cena wywoławcza:

7000.00 PLN
(1818,18USD, 1627,91EUR)

Cena uzyskana:

7000.00 PLN
(1818,18USD, 1627,91EUR)

Włodzimierz NAŁĘCZ ,Szkic pejzażowy, około 1930 , olej, tektura, 22 x 30 cm

Cena wywoławcza:

1500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

2000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)