Irena HASSENBERG (RENO)

 (1884 Warszawa - 1953 Paryż)

Irena Hassenberg (Reno) w latach 1904-1905 studiowała w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Od roku 1907 mieszkała i tworzyła w Paryżu. Malowała głównie pejzaże, rzadziej martwe natury, kwiaty oraz postacie ludzkie. Po II wojnie światowej w jej twórczości pojawiły się tematy polskie i martyrologiczne. W 1913 roku swoje prace wystawiała w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych oraz w 1921 roku na wystawie artystów żydowskich. Uczestniczyła również na wielu wystawach zagranicznych głównie na salonach paryskich między innymi: Salon d`Automne, Salon des Indépendats, Salon des Tuileries, Druet, d`art Contemporain, du Portique. Swoje prace zazwyczaj sygnowała "Reno".

Irena HASSENBERG (RENO) ,Widok na bramę floriańską w Krakowie , olej, płyta, 41 x 33 cm

Cena wywoławcza:

4000.00 PLN
(1038,96USD, 930,23EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)