Wacław ŻABOKLICKI (ZABOKLICKI)

 (1879 Zakrzew - 1959 Warszawa)

Wacław Żaboklicki początkowo uczył się w warszawskiej Klasie Rysunkowej Gersona, następnie w latach 1901 - 1903 w akademii monachijskiej u K. Marra i A. Ažbègo oraz w paryskiej Académie Colarossi. W latach 1905 - 1906 wystawiał swoje prace w Salon des Indépendants w Paryżu. Dużo podróżował, był między innymi w Bretanii. Jego twórczość pozostawała pod wyraźnym wpływem W. Ślewińskiego. W latach I wojny światowej był w Rosji, później wrócił do Warszawy. Malował głównie pejzaże miejskie i morskie widoki. Od 1922 roku był członkiem Koła Marynistów Polskich. Używał techniki olejnej i pastelowej. Interesował się przede wszystkim problemem światła w malarstwie.

W Domu aukcyjnym Altius wystawiano dotychczas 8 prac tego autora

Cena wywoławcza
Cena uzyskana
13Pejzaż olej, tektura28,5 x 33 cm
1200.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
28Głuszec, 1934 olej, płótno92,5 x 110 cm
6000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
22Pejzaż podgórski, około 1925 olej, płótno40,5 x 50 cm
4000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
4000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
21Pejzaż nizinny, około 1925 olej, płótno40,5 x 50 cm
4000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
4000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
23Morze, 1954 olej, płyta48 x 54,5 cm
3600.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
3600.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
78W parku zimą olej, tektura34,5 x 62 cm
2500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
60Pejzaż letni, 1952olej, płótno48 x 62 cm
3000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
35Pejzaż jesienny olej, płótno naklejone na tekturę46 x 62,5 cm
2500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)