Ignacy ZYGMUNTOWICZ (WASILEWSKI)
(około 1875 /?/ - 1946/1947 Warszawa, Łódź /?/)
Ignacy Zygmuntowicz był malarzem samoukiem. Działał w Warszawie, często używał sygnatury Czesław Wasilewski. Najczęściej malował efektowne zaprzęgi, sanny, sceny batalistyczne, zimowe pejzaże, sceny z polowań, kwiaty. Wykorzystywał z talentem malarskie osiągnięcia polskich malarzy uczących się w monachijskiej akademii oraz zręcznie nawiązywał do stylu malarskiego W. Kossaka. Równocześnie w wielu swoich kompozycjach prezentował trochę odmienne, niemal werystyczne podejście do natury, tworząc sugestywne iluzje rzeczywistości. Brał udział w wystawach w Lublinie w 1922 roku, w Warszawie, w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w latach dwudziestych, a także w wielu wystawach ukazujących dorobek polskich malarzy w różnych miastach (na przykład w Katowicach, w Częstochowie, w Gdyni, w Kaliszu). Obecnie jego prace znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie, w Łańcucie, Lesznie, Łodzi.
Cena wywoławcza:
11000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
Cena uzyskana:
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)